Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane

Komentarze (7)

Rącznik pospolity

Ricinus communis
» zgłoś nadużycie » odpowiedz Tadeusz Wiewiura Paź. 10, 2016, 12:06

U mnie na działce w tym roku miałem 3 szt, dorosły do 4m na kurzych odchodach

» zgłoś nadużycie » odpowiedz anna Maj 9, 2013, 20:58

kurze odchody, kurze

» zgłoś nadużycie » odpowiedz Maria Sier. 25, 2012, 12:19

Też znalazłam informację, że odstrasza krety. Niestety mój ogromny rącznik często był podryty przez krety ...

» zgłoś nadużycie » odpowiedz Gosia Sier. 25, 2011, 18:04

Na temat polnych gryzoni nic nie wiem ,bo sadzę w ogrodzie , ale po wieloletnich obserwacjach ...

» zgłoś nadużycie » odpowiedz Gosia Sier. 25, 2011, 17:53

Co roku sadzę tę roślinę , która dosięga 3 metrów . to już 15 lat ... Trzeba ją dobrze nawozić - sprawdzone przefermentowane kurskie odchody ... Podlewać co dwa tygodnie . Ziarna wkładam zaraz do ziemi...w kwietniu . Doganiają rośliny wysadzane z doniczek i są mocniejsze.... Pod ziarna też daję nawóz .

» zgłoś nadużycie » odpowiedz Agnieszka Maj 5, 2011, 12:11

Podobno rącznik odstrasza polne gryzonie. Teściowa "sprzedała" nam taką informację i zastanawiamy się, czy szukąć ...

» zgłoś nadużycie » odpowiedz andrzej117 Lut. 21, 2010, 20:05

To wspaniała roślina -sadzę ją na rabacie co rok. Pięknie rośnie -jest bardzo okazała, zdrowa ...

Rosliny.urzadzamy.pl to wiodący polski serwis internetowy, którego główną tematyką są rośliny. Baza informacji o roślinach, ich gatunkach i odmianach. Prezentujemy kwiaty doniczkowe oraz kwiaty ogrodowe, ich opisy i barwne zdjęcia. Podpowiadamy jak prawidłowo nazywać gatunki i odmiany roślin doniczkowych oraz roślin ogrodowych. Znajdziesz u nas ich polskie i łacińskie nazwy botaniczne. Dowiesz się również, jakie mają nazwy potoczne, zarówno w języku polskim, jak i angielskim, czy niemieckim. Poznasz różne rodzaje roślin ozdobnych, ich wymagania siedliskowe oraz możliwości zastosowań w domu i w ogrodzie. Nasz atlas roślin jest bardzo rozbudowany. Znajdziesz w nim zarówno rośliny doniczkowe, jak i drzewa i krzewy ozdobne oraz iglaki. Są tu też byliny, rośliny cebulowe i kłączowe oraz rośliny domowe. Znajdź kwiaty, które będą się dobrze komponować w przydomowym ogrodzie czy na balkonie. Miłośnikom własnych ogródków warzywnych i sadów proponujemy drzewa owocowe oraz warzywa i zioła. Jeśli macie kłopot z rozpoznaniem jakiejś rośliny, możecie przesłać zdjęcie i uzyskać pomoc w jej identyfikacji. Fani fotografii mogą dodawać własne zdjęcia roślin i kwiatów do galerii.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.