Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane

Komentarze (12)

Nawłoć ogrodowa

Solidago hybrida
» zgłoś nadużycie » odpowiedz tomitomi Kwiecień 12, 2016, 00:14

Kochani. Nawłoć jest niestety rośliną "zawleczoną" do Europy i Polski z Ameryki. Przedostała się do Nas właśnie przez ogrody i przydomowe uprawy jako roślina ozdobna. Opanowała praktycznie całą Polskę i faktycznie dziś rośnie niemal w każdym rowie. Wypiera z biotopów nasze rodzime rośliny i niszczy naturalne dla Polskich roślin siedliska, nawet w rezerwatach i Parkach Narodowych. Niestety nie ma na to lekarstwa. Jest to roślina tak ekspansywna, że przetrwa koszenie, wyrywanie, wycinanie itp. dużo lepiej niż inne nasze rodzime rośliny. Stąd wielka prośba o kontrolę nad tą rośliną!!!!! Każda wyrzucona do rowu kępa korzeni, karpa, nawet pojedyncza łodyga to kolejna infekcja naszego rodzimego środowiska!!!!!!!!! Miejcie to proszę na uwadze. Pozdro. T

» zgłoś nadużycie » odpowiedz barbara Lut. 13, 2016, 16:27

sprawdź właściwości lecznicze tej rośliny

» zgłoś nadużycie » odpowiedz iwona Lut. 7, 2016, 16:12

ja też nie mogę się jej pozbyć. ostatnio wypalałam może trochę ją ograniczę.

» zgłoś nadużycie » odpowiedz RRR Wrz. 8, 2013, 04:43

Po prostu chwast, rośnie na łąkach przy rowach, sieje się po działkach, z roku na ...

» zgłoś nadużycie » odpowiedz krzychm Sier. 9, 2012, 08:49

do mojego ogrodu sama się wprowadziła i teraz nie mogę się jej pozbyć

» zgłoś nadużycie » odpowiedz Evitka Sier. 17, 2011, 15:31

Popros kogoś u kogo rośnie w ogrodzie , na pewno Ci da sadzonki.....ja moge oddac ...

» zgłoś nadużycie » odpowiedz Agnieszka Mike-Jeziorska Czerwiec 7, 2011, 10:17

Jest kilka gatunków nawłoci. Może być również N. kanadyjska lub N. alpejska. W każdym szanującym ...

» zgłoś nadużycie » odpowiedz Liliana Czerwiec 2, 2011, 19:38

a gdzie można dostać nasiona czy sadzonki tego. Pytałam o to w sklepach ale nikt ...

» zgłoś nadużycie » odpowiedz Gibson Paź. 15, 2010, 19:28

aby zapobiec zbytniemu rozsiewaniu się nasion należy ścinać po przekwitnięciu :)

» zgłoś nadużycie » odpowiedz ladygrey Czerwiec 23, 2010, 10:12

postawić w nawłoci ule i sam miód :-)

Rosliny.urzadzamy.pl to wiodący polski serwis internetowy, którego główną tematyką są rośliny. Baza informacji o roślinach, ich gatunkach i odmianach. Prezentujemy kwiaty doniczkowe oraz kwiaty ogrodowe, ich opisy i barwne zdjęcia. Podpowiadamy jak prawidłowo nazywać gatunki i odmiany roślin doniczkowych oraz roślin ogrodowych. Znajdziesz u nas ich polskie i łacińskie nazwy botaniczne. Dowiesz się również, jakie mają nazwy potoczne, zarówno w języku polskim, jak i angielskim, czy niemieckim. Poznasz różne rodzaje roślin ozdobnych, ich wymagania siedliskowe oraz możliwości zastosowań w domu i w ogrodzie. Nasz atlas roślin jest bardzo rozbudowany. Znajdziesz w nim zarówno rośliny doniczkowe, jak i drzewa i krzewy ozdobne oraz iglaki. Są tu też byliny, rośliny cebulowe i kłączowe oraz rośliny domowe. Znajdź kwiaty, które będą się dobrze komponować w przydomowym ogrodzie czy na balkonie. Miłośnikom własnych ogródków warzywnych i sadów proponujemy drzewa owocowe oraz warzywa i zioła. Jeśli macie kłopot z rozpoznaniem jakiejś rośliny, możecie przesłać zdjęcie i uzyskać pomoc w jej identyfikacji. Fani fotografii mogą dodawać własne zdjęcia roślin i kwiatów do galerii.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.