Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane

Komentarze (7)

Budleja Dawida

Buddleja davidii
» zgłoś nadużycie » odpowiedz grzegorz Sier. 26, 2016, 14:26

Wrocław. 3 budleje sadzone czerwiec 2014. Fioletowe i ciemnoróżowe kwiaty. Wysokość nieco powyżej 3m. Od zeszłego roku kiedy ostatecznie się ukorzeniła rośnie niezwykle szybko, dlatego chyba wymaga żyznej gleby i/lub nawożenia. Ziemia ciężka i żyzna choć przed założeniem ogrodu przekopana. Rosną na wzgórku więc muszę od czasu do czasu podlewać w czasie suszy. Wycinam przekwitłe kwiatostany co przedłuża i potęguje kwitnienie. Na zimę nie kopcowałem ale zacznę w tym roku bo jeden krzak nieco zmarzł, nawet tu we Wrocławiu. Ta zmarznięta wybiła trochę później ale potem i tak dopędziła swoje sąsiadki. Na wiosnę krzewy ścinam bardzo nisko (max 40cm) nim wpuszczą soki do gałęzi, nie ma pośpiechu bo robią to późno ale nie można przespać. Wycinam też cienkie gałęzie bo nic z niech nie ma. Budleja ma bardzo delikatne gałązki, te nie zdrewniałe. Mam otwarty teren od zachodu i południa więc wiatr czasami je łamie. W zeszłym roku budleje wyglądały jak sosny nad morzem, wszystkie pochylone na wschód. Łamią się też łatwo gdy zahaczę o nie podczas pielęgnacji Koniecznie trzeba nawozić i nawadniać aby kwiatostany były długie i grube! Używam jakiś tam uniwersalny nawóz w płynie do rozcieńczania ale w tym roku na jesień zarzucę ziemię własnym kompostem. Taka ciekawostka, w Irlandii widuję budleje jakby nie przycinane, wysokość grubo 4-5m.

» zgłoś nadużycie » odpowiedz marysia Kwiecień 10, 2016, 11:26

posadziłam w zeszłym roku małą sadzonkę budlei, przezimowała wypuszcza listki ale nie mogę się już ...

» zgłoś nadużycie » odpowiedz amelka Kwiecień 13, 2015, 18:14

mam białą budleję od 3 lat pod balkonem mały ogródek bardzo nasłoneczniony i bardzo suchą ...

» zgłoś nadużycie » odpowiedz ernest Kwiecień 7, 2014, 19:02

zajmuje sie howowaniem budlei zawodowo moj okaz 3 m

» zgłoś nadużycie » odpowiedz Tahida Wrz. 4, 2012, 12:59

moje budleje marzna i teraz wiem dlaczego !Przykryje na zime !Dzieki za porade

» zgłoś nadużycie » odpowiedz misia Sier. 27, 2011, 20:15

mam:)

» zgłoś nadużycie » odpowiedz kolczasta Maj 19, 2011, 22:33

no tak, ja moja budlejkę obcięłam i obraziła się na mnie ;-) ale na szczęście trochę ...

Rosliny.urzadzamy.pl to wiodący polski serwis internetowy, którego główną tematyką są rośliny. Baza informacji o roślinach, ich gatunkach i odmianach. Prezentujemy kwiaty doniczkowe oraz kwiaty ogrodowe, ich opisy i barwne zdjęcia. Podpowiadamy jak prawidłowo nazywać gatunki i odmiany roślin doniczkowych oraz roślin ogrodowych. Znajdziesz u nas ich polskie i łacińskie nazwy botaniczne. Dowiesz się również, jakie mają nazwy potoczne, zarówno w języku polskim, jak i angielskim, czy niemieckim. Poznasz różne rodzaje roślin ozdobnych, ich wymagania siedliskowe oraz możliwości zastosowań w domu i w ogrodzie. Nasz atlas roślin jest bardzo rozbudowany. Znajdziesz w nim zarówno rośliny doniczkowe, jak i drzewa i krzewy ozdobne oraz iglaki. Są tu też byliny, rośliny cebulowe i kłączowe oraz rośliny domowe. Znajdź kwiaty, które będą się dobrze komponować w przydomowym ogrodzie czy na balkonie. Miłośnikom własnych ogródków warzywnych i sadów proponujemy drzewa owocowe oraz warzywa i zioła. Jeśli macie kłopot z rozpoznaniem jakiejś rośliny, możecie przesłać zdjęcie i uzyskać pomoc w jej identyfikacji. Fani fotografii mogą dodawać własne zdjęcia roślin i kwiatów do galerii.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.