Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Zioła
lista roślin
fot: Agencja Promocji Zieleni - Ewa Łuczak

Szałwia lekarska ‘Purpurascens’ = szałwia purpurowa

Salvia officinalis ‘Purpurascens’
Kategoria: Zioła
Podlewanie: średnio
Pokrój: krzaczasty
Wysokość: 30 cm - 60 cm
Barwa liści/igieł: czerwonopurpurowa
Zimozielone: Tak
Stanowisko:
Barwa kwiatów: liliowa
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: VI - VII
Roślina ozdobna z: liści/igieł, kwiatów

Galeria zdjęć:

Opis:

Szałwia lekarska ‘Purpurascens’ to zimozielona bylina o krzaczastym pokroju, dorastająca do 30–60 cm wysokości. Jest jedna z odmian szałwi lekarskiej o atrakcyjnym ubarwieniu liści: młode liście są czerwonopurpurowe, starsze stają się stalowopurpurowy, aż przybierają kolor szarozielony. Liście są duże (około 10 cm długości), mięsiste, skórzaste, eliptycznego kształtu, intensywnie pachną.

Szałwia lekarska ‘Purpurascens’
kwitnie w czerwcu i lipcu. Liliowe kwiaty są zebrane w wąskie kwiatostany. Są miododajne.
Szałwia lekarska ‘Purpurascens’ wymaga stanowiska słonecznego, osłoniętego, ciepłego. Dobrze posadzić ją przy ścianie budynku, warto też lekko okryć przed zimą. Najlepsze jest podłoże piaszczyste, umiarkowanie wilgotne, przepuszczalne.

Szałwia lekarska ‘Purpurascens’ to znakomita roślina do ogrodów żwirowych i na skalniaki. Doskonale nadaje się na obwódki. Można ją sadzić pojedynczo bądź w niewielkich grupach. Na rabatach dobrze prezentuje się na tle roślin o zielonym bądź złotozielonym ulistnieniu.

Opracowanie: Redakcja serwisu
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.