Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Pnącza
lista roślin
fot: Agnieszka Mike-Jeziorska

Wiciokrzew Browna GOLDEN TRUMPET

Lonicera x brownii 'Golden Trumpet'
Kategoria: Pnącza
Podlewanie: średnio
Pokrój: pnący
Wysokość: 3 m
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: pomarańczowa
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: VI - IX
Roślina ozdobna z: kwiatów, pędów, owoców, liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

W ogrodach uprawia się wiele wiciokrzewów o kwiatach różnej barwy. Niewiele ma barwę żółtą lub pomarańczową jak Lonicera x brownii (wiciokrzew Browna) GOLDEN TRUMPET ‘Mintrum’ - nowa na polskim rynku odmiana.

Miedzianożółte, trąbkowate kwiaty rozwijają się od czerwca do września, a od lipca do późnej jesieni dodatkową ozdobę stanowią pomarańczowe, jagodowate owoce.

Wiciokrzew ten dorasta do 3 m wysokości, przyrastając około 1 m rocznie, wspinając się do góry przy pomocy wijących pędów. Zadowala się glebami średnio żyznymi, ale nie lubi miejsc suchych. Jest wystarczająco odporny na mróz i może być sadzony na terenie całej Polski. Nadaje się świetnie do sadzenia przy wszelkiego rodzaju podporach, na przykład. kratach, altanach lub tyczkach, na stanowiskach półcienistych lub słonecznych. Więcej o wiciokrzewach można dowiedzieć się na www.pnacza.pl.

Tekst: dr Szczepan Marczyński
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.