Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Pnącza
lista roślin
fot: Magdalena Michalak

Powojnik ‘Królowa Jadwiga’

Clematis ‘Królowa Jadwiga’
Kategoria: Pnącza
Podlewanie: średnio
Pokrój:
Wysokość: 2 m - 3 m
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone:
Stanowisko:
Barwa kwiatów: biała
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: V - IX
Roślina ozdobna z: kwiatów

Galeria zdjęć:

Opis:

Powojnik ‘Królowa Jadwiga’ to odmiana powojnika wyhodowana przez Szczepana Marczyńskiego, o oryginalnych jedwabistobiałych, pojedynczych, dużych (średnica 15–16 cm) kwiatach i dużych, ciemnozielonych, opadających na zimę liściach.

Pnącze dorasta do 2–3 m wysokości, kwitnie obficie od maja do września. Kuliste owocostany pojawiają się we wrześniu i pozostają na roślinie do listopada. Wymaga stanowiska półcienistego lub słonecznego oraz wilgotnego, dobrze zdrenowanego podłoża, zasobnego w wapń, obojętnego lub lekko kwaśnego.

Roślina polecana do uprawy przy ogrodzeniach, altanach, kratach, pergolach i innych podporach. Nadaje się także do uprawy w pojemnikach.

Na Wystawie "Zieleń to życie" 2009 powojnik ‘Królowa Jadwiga’ zdobył srebrny medal.

Opracowanie: Redakcja Wymarzonyogrod.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.