Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Pnącza
lista roślin
fot: Agencja Promocji Zieleni - Agnieszka Żukowska

Chmiel zwyczajny 'Aureus'

Humulus lupulus 'Aureus'
Kategoria: Pnącza
Podlewanie: średnio
Pokrój: pnący
Wysokość: 5 m - 10 m
Barwa liści/igieł: żółta
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: żółta
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia:
Roślina ozdobna z: liści/igieł, pędów, owoców

Galeria zdjęć:

Opis:

Chmiel zwyczajny 'Aureus' to odmiana chmielu zwyczajnego o żółtych, dużych, szorstkich w dotyku, klapowanych liściach. Wijące się pędy tego pnącza dorastają do 5–10 m długości. Nadziemne pędy obumierają jesienią, wiosną wyrastają nowe z podziemnych części rośliny.
Jesienią (październik) roślinę zdobią żółte, zwisające owocostany – tzw. szyszki.

Chmiel zwyczajny 'Aureus' najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych, wtedy najładniej się wybarwia. Preferuje gleby żyzne. Jest mrozoodporny.

Znakomicie nadaje się jako roślina osłonowa. Sadzi się go przy podporach, po których wspina się i całkowicie pokrywa. Jest ekspansywny, dlatego nie powinno się go sadzić w małych ogrodach ani przy roślinach, które chcemy wyeksponować.

Opracowanie: Redakcja Wymarzonyogrod.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.