Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Pnącza
lista roślin
fot: Agencja Promocji Zieleni - Ewa Łuczak

Bluszcz pospolity 'Arborescens'

Hedera helix 'Arborescens'
Kategoria: Pnącza
Podlewanie: średnio
Pokrój: nieregularny, krzaczasty, wzniesiony
Wysokość: 3 m - 5 m
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Tak
Stanowisko:
Barwa kwiatów: zielonobiała
Wilgotność gleby:
  • -
Termin kwitnienia: IX - X
Roślina ozdobna z: owoców, kwiatów, pędów, liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Bluszcz pospolity 'Arborescens' to zimozielone pnącze o wzroście krzaczastym, forma bluszczu kwitnąca i owocująca. Biało-zielonkawe kwiaty pojawiają się we wrześniu i październiku. Owoce (pojawiają się w kwietniu–maju) są ciemnofioletowe, kulistego kształtu. Roślina nie tworzy korzeni czepnych. Rośnie wolno, pędy osiągają 3–5 m długości (przyrosty roczne: 20 cm). Liście są ciemnozielone, skórzaste, podłużne.

Bluszcz pospolity 'Arborescens' ze względu na powolny wzrost jest polecany do małych ogrodów, jako roślina okrywowa. Nie lubi gleb suchych i kwaśnych, podłoże powinno być wilgotne. Należy go sadzić w miejscach półcienistych i cienistych.

Opracowanie: Redakcja Wymarzonyogrod.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.