Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Owocowe
lista roślin
fot: Agnieszka Mike-Jeziorska

Porzeczka czerwona ‘Jonkheer van Tets’

Ribes rubrum ‘Jonkheer van Tets’
Kategoria: Owocowe
Podlewanie: mało
Pokrój: kulisty
Wysokość:
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów:
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia:
Roślina ozdobna z: owoców

Galeria zdjęć:

Opis:

Porzeczka czerwona ‘Jonkheer van Tets’ to stara holenderska odmiana porzeczki czerwonej, popularna w całej Europie, polecana do sadów towarowych i uprawy w ogrodach przydomowych.
Porzeczka czerwona ‘Jonkheer van Tets’ jest średnio plenna, ale wcześniej wchodzi w owocowanie. Rośnie bardzo silnie, pokrój ma kulisty, w starszym wieku bardziej rozłożysty. Owoce tej odmiany porzeczki czerwonej są bardzo duże, krwistoczerwone i błyszczące, zebrane w dość duże, zwarte grona. Dojrzewają bardzo wcześnie, bo na początku lipca, równomiernie, nie opadają. Nadają się do bezpośredniego spożycia, na przetwory i na soki.
Porzeczka czerwona ‘Jonkheer van Tets’ jest odporna na niskie temperatury i na choroby. Kwitnie wcześnie i wiele kwiatów bywa uszkadzanych przez wiosenne przymrozki. Na glebach ubogich i suchych kwiaty wierzchołkowe często zasychają.

Tekst: Paweł Romanowski
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.