Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Krzewy liściaste
lista roślin
fot: Agencja Promocji Zieleni - Ewa Łuczak

Wierzba wełnista

Salix lanata
Kategoria: Krzewy liściaste
Podlewanie: średnio
Pokrój: zwarty
Wysokość: do 1 m
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: żóltawozielona
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: III - IV
Roślina ozdobna z: liści/igieł, kwiatów

Galeria zdjęć:

Opis:

Wierzba wełnista to karłowa odmiana wierzby - niski krzew o zwartym pokroju, dorastający do 1 m wysokości i podobnej szerokości. Pędy wierzby wełnistej są grube i owłosione, a liście szarozielone, pokryte białym kutnerem. Charakterystyczne duże bazie pojawiają się na przełomie marca i kwietnia, jeszcze zanim rozwiną się pierwsze liście. Są koloru żółtawozielonego.
Wierzba wełnista preferuje stanowisko słoneczne i gleby umiarkowanie suche do wilgotnych, obojętne do średnio kwaśnych.
Wierzba wełnista  to roślina idealna do małych ogrodów. Doskonale prezentuje się jako drzewko szczepione na pniu. Tworzy dekoracyjny element w ogrodzie. Nie nadaje się do ogrodów skalnych, za to można ją uprawiać w pojemnikach ustawianych na balkonach i tarasach bądź innych małych przestrzeniach.
Wierzba wełnista najlepiej rośnie w miejscach nasłonecznionych. Roślina jest całkowicie mrozoodporna, nie trzeba stosować żadnych dodatkowych zabiegów, aby nie przemarzła zimą. Podatna na niektóre szkodniki, np. przędziorka wełnowca.Tekst: Agata Krzepińska
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.