Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Krzewy liściaste
lista roślin
fot: Magdalena Michalak

Trzmielina Fortune’a ‘Hein’s Silver’ SILVER CARPET®

Euonymus fortunei ‘Hein’s Silver’ SILVER CARPET®
Kategoria: Krzewy liściaste
Podlewanie: średnio
Pokrój: płożący
Wysokość: 15 cm - 20 cm
Barwa liści/igieł: zielono-biała
Zimozielone: Tak
Stanowisko:
Barwa kwiatów:
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia:
Roślina ozdobna z: liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Trzmielina Fortune’a ‘Hein’s Silver’ SILVER CARPET® to krzew o pokroju płożącym i pokładających się pędach, tworzący gęste dywany. Rośnie wolno, jest zimozielony.
Ma dekoracyjne liście – zielone, z białym obrzeżeniem. Dorasta do 15–20 cm wysokości.

Stanowisko od słonecznego do półcienistego (może rosnąć pod koronami dużych drzew). gleba próchniczna, umiarkowanie wilgotna. W ogrodach sadzi się ją jako roślinę okrywową (może zastępować trawnik), nadaje się też do ogrodów skalnych i do uprawy w pojemnikach.

Nowość prezentowana w Konkursie Roślin Nowości na Wystawie „Zieleń to życie” 2009 przez Gospodarstwo Ogrodnicze Roman Bodnar.

Opracowanie: Redakcja Wymarzonyogrod.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.