Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Krzewy liściaste
lista roślin
fot: Mirosław Krogulec

Trzmielina Fortune'a 'Argenteomarginata'

Euonymus fortunei ‘Argenteomarginata’
Kategoria: Krzewy liściaste
Podlewanie: średnio
Pokrój: płożący
Wysokość: 25 cm
Barwa liści/igieł: zielonoszara
Zimozielone: Tak
Stanowisko:
Barwa kwiatów:
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia:
Roślina ozdobna z: liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Trzmielina Fortune'a 'Argenteomarginata' to zimozielony płożący krzew. Pochodzi z Chin. Jego długie pędy zakorzeniają się w ziemi lub wspinają na podpory za pomocą korzonków przybyszowych. Liście rośliny są błyszczące, szarozielone, z nieregularną białą obwódką.

Trzmielina Fortune'a 'Argenteomarginata' tworzy gęste kobierce, więc polecana jest przede wszystkim jako roślina okrywowa oraz do kompozycji w pojemnikach. Efektownie wygląda również wtedy, gdy pokrywa pnie drzew, murki oporowe, kamienie, ale tylko w miejscach osłoniętych i ciepłych, bo w surowe zimy części rośliny wystające ponad pokrywę śnieżną mogą przemarzać. Najlepiej rośnie na próchnicznych, żyznych podłożach. Rocznie przyrasta około 15 cm. (mn-k)

Poznaj inne odmiany trzmieliny Fortune'a:

 

 

Tekst: Magdalena Niezabitowska-Krogulec
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.