Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Krzewy liściaste
lista roślin
fot: Magdalena Michalak

Tawuła brzozolistna 'Tor Gold' PBR

Spiraea betulifolia 'Tor Gold' PBR
Kategoria: Krzewy liściaste
Podlewanie: średnio
Pokrój: zwarty, płasko kulisty
Wysokość: 60 cm - 80 cm
Barwa liści/igieł: żółte, żółtozielone
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: biała
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia:
Roślina ozdobna z: liści/igieł, kwiatów

Galeria zdjęć:

Opis:

Tawuła brzozolistna 'Tor Gold' PBR to wolno rosnący krzew liściasty, który dorasta do 60-80 cm wysokości. Pochodzi od starszej, dobrze znanej odmiany tawuły brzozolistnej 'Tor'. Ma pokrój zwarty, płasko kulisty. Ozdobą rośliny są liście o długości 2-4 cm, które wiosną są intensywnie żółte, najmłodsze z różowawym odcieniem, później stają się żółtozielone, a jesienią przebarwiają się na żółto. Dodatkową ozdobą rośliny są młode pędy o czerwonym zabarwieniu.
Tawuła brzozolistna 'Tor Gold' PBR kwitnie obficie w czerwcu. Drobniutkie białe kwiaty zebrane są w małe płaskie kwiatostany.
Tawuła brzozolistna 'Tor Gold' PBR najlepiej rośnie na podłożu umiarkowanie wilgotnym, jest tolerancyjna w stosunku do odczyny gleby i jej rodzaju.
Tawuła brzozolistna 'Tor Gold' PBR polecana jest do sadzenia w parkach, zieleni osiedlowej, ogrodach przydomowych. Ze względu na niewielkie rozmiary znakomicie nadaje się do małych ogrodów. Można też ją wykorzystywać jako roślinę okrywową.

Opracowanie: Redakcja serwisu
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.