Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Krzewy liściaste
lista roślin
fot: Agnieszka Mike-Jeziorska

Tawlina jarzębolistna 'Sem'

Sorbaria sorbifolia 'Sem'
Kategoria: Krzewy liściaste
Podlewanie: średnio
Pokrój: owalny
Wysokość: do 1 m
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: biała
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: VI - VIII
Roślina ozdobna z: liści/igieł, kwiatów

Galeria zdjęć:

Opis:

Tawlina jarzębolistna 'Sem' to niska odmiana tawliny jarzębolistnej, należąca do rodziny różowatych Rosaceae. Jest krzewem dorastającym do 1 m wysokości, o prostych pędach. Charakteryzuje się pomarańczoworóżowymi młodymi liśćmi i czerwonymi pędami nowych przyrostów.
Tawlina jarzębolistna 'Sem' kwitnie od czerwca do sierpnia. Kwiaty są białe, zebrane w puszyste wiechy na szczytach pędów.
Tawlina jarzębolistna 'Sem' nie jest wymagająca w stosunku do gleby. Stanowisko dla tawliny jarzębolistnej 'Sem' powinno być słoneczne lub półcieniste. Interesująca nowość do pojedynczych i grupowych nasadzeń w ogrodach i parkach.

Opracowanie: Redakcja Wymarzonyogrod.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.