Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Krzewy liściaste
lista roślin
fot: Agencja Promocji Zieleni

Śnieguliczka Doorenbosa ‘Amethyst’

Symphoricarpos × doorenbosii ‘Amethyst’
Kategoria: Krzewy liściaste
Podlewanie: średnio
Pokrój: rozłożysty, krzaczasty
Wysokość: do 1,5 m
Barwa liści/igieł: ciemnozielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów:
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia:
Roślina ozdobna z: owoców, liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Śnieguliczka Doorenbosa ‘Amethyst’ to gęsty krzew liściasty, szeroko rosnący, o ozdobnych owocach i przewieszających pędach. Dorasta do 1,5 m wysokości. Ma ciemnozielone, drobne liście (2–4 cm długości) i bladoróżowe, niepozorne kwiaty. Kwitnie w maju na jednorocznych pędach.
Owoce tej odmiany śnieguliczki – ozdobne, kuliste, różowe jagody, zebrane w liczne grona –  pojawiają się w lipcu i utrzymują się na roślinie do mrozów.
Śnieguliczka Doorenbosa ‘Amethyst’ jest tolerancyjna w stosunku do gleby i stanowiska. Stanowisko może być słoneczne lub półcieniste. Stanowisko słoneczne i cieniste. Podłoże powinno być umiarkowanie wilgotne.

Odmiana całkowicie mrozoodporna. Strefa mrozoodporności 5. Nie jest zimozielona, ale liście utrzymują się na roślinie do listopada.

Śnieguliczka Doorenbosa ‘Amethyst’ polecana jest do sadzenia pojedynczo i w grupach w ogrodach, parkach i na terenach zieleni miejskiej. Nadaje się także na cięte żywopłoty.

Krzewy śnieguliczki mogą być cięte i odmładzane. Intensywnie cięcie w kwietniu powoduje, że owoce nie w pełni dojrzewają i pozostają w zwartych gronach w postaci różowopurpurowych małych kuleczek –gałązki z takimi drobnymi owocami mogą być używane do bukietów (są bardzo trwałe, wytrzymują do 3 tygodni).

Opracowanie: Redakcja Wymarzonyogrod.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.