Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Krzewy liściaste
lista roślin
fot: Magdalena Michalak

Róża ‘Stadt Rom’ ® PBR

Rosa 'Stadt Rom' ® PBR
Kategoria: Krzewy liściaste
Podlewanie: mało
Pokrój: rozłożysty, krzaczasty, zwarty
Wysokość: 60 cm - 70 cm
Barwa liści/igieł: jasnozielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: różowa
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: VI - X
Roślina ozdobna z: kwiatów

Galeria zdjęć:

Opis:

Róża 'Stadt Rom' to obficie kwitnąca odmiana róży okrywowej otrzymana przez Christina Eversa ze szkółek Rosen Tantau w 2000 roku. Jest to krzew liściasty o średniej sile wzrostu, dorastający do 60-70 cm wysokości. Ma krzaczasty, rozłożysty i zwarty pokrój. Liście tej odmiany róży okrywowej są jasnozielone, opadają na zimę.

Róża 'Stadt Rom' kwitnie od czerwca do października. Różowe kwiaty są pojedyncze, drobne (średnica 2-3 cm), skupione w duże kwiatostany, słabo pachną.
Dla róży 'Stadt Rom' najlepsze jest stanowisko słoneczne i podłoże żyzne, umiarkowanie wilgotne, o odczynie obojętnym bądź słabo zasadowym.
Róża 'Stadt Rom' nadaje się do ogrodów przydomowych, do parków i zieleni osiedlowej. Można ją także uprawiać w pojemnikach.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.