Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Krzewy liściaste
lista roślin
fot: Magdalena Michalak

Róża 'Horcoexist' (STAR PROFUSION)

Rosa 'Horcoexist' (STAR PROFUSION)
Kategoria: Krzewy liściaste
Podlewanie: średnio
Pokrój: rozłożysty, krzaczasty
Wysokość: do 1 m
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: czerwono-biała
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: VI - X
Roślina ozdobna z: kwiatów

Galeria zdjęć:

Opis:

Róża 'Horcoexist' (STAR PROFUSION) to niski krzew, należący do rodziny różowatych (Rosaceae). Odmiana ta została wyhodowana przez Collina Hornera w Wielkiej Brytanii, w 1997 roku. Do handlu w Polsce została wprowadzona przez Bogdana Hajdrowskiego, w 2009 roku.

Odmiana ta charakteryzuje się średnią siłą wzrostu i krzaczastym pokrojem. Dorasta do 1m wysokości i osiąga podobną szerokość. Wzniesione, kolczaste pędy pokryte sa licznie drobnymi, szarozielonymi liśćmi.  Ciekawe, niewielkie , pojedyncze, czerwono-białe kwiaty, o żółtych środkach, pojawiają się obficie na roślinie od czerwca do października, powtarzając kwitnienie.

Róża 'Horcoexist' (STAR PROFUSION) najlepiej rośnie na cięższych, żyznych, umiarkowanie wilgotnych glebach, o odczynie obojętnym lub lekko zasadowym. Jak każda róża, najlepiej czuje się na słonecznych stanowiskach, gdzie najobficiej zakwita. Dość odporna na mróz, ale w chłodniejszych rejonach Polski wdzięczna będzie za okrycie lub okopczykowanie na zimę. Strefa mrozoodporności 6.

Róża 'Horcoexist' (STAR PROFUSION) to doskonała róża okrywowa, szczególnie polecana na skarpy i zbocza oraz na tereny zieleni miejskiej. Świetnie sprawdzi się również w pojemnikach (które należy dobrze zabezpieczyć na zimę przed mrozem) oraz w skrzynkach balkonowych.

Tekst: Agnieszka Mike-Jeziorska
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.