Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Krzewy liściaste
lista roślin
fot: Magdalena Michalak

Róża ANISADE 'Wekvossutono'

Rosa ANISADE 'Wekvossutono'
Kategoria: Krzewy liściaste
Podlewanie: mało
Pokrój: rozłożysty, krzaczasty
Wysokość: 50 cm - 1 m
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: żółta, kremowa
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: VI - X
Roślina ozdobna z: kwiatów

Galeria zdjęć:

Opis:

Róża ANISADE 'Wekvossutono' to odmiana róży rabatowej z grupy róż wielokwiatowych wyhodowana przez Toma Carrutha z USA. Roślina charakteryzuje się wzrostem typowym dla gatunku, ma krzaczasty i rozłożysty pokrój, dorasta do 50-100 cm wysokości. Na sztywnych pędach wyrastają intensywnie zielone liście, z wierzchu błyszczące, które opadają na zimę.
Róża ANISADE 'Wekvossutono' kwitnie obficie od czerwca do października. Kwiaty są duże, pełne, zebrane po kilka w szczytowych kwiatostanach, rozwijają się sukcesywnie, mają żółty kolor, który w miarę przekwitania zmienia się na kremowy.
Róża ANISADE 'Wekvossutono' wymaga stanowiska słonecznego i zacisznego oraz podłoża żyznego, przepuszczalnego, umiarkowanie wilgotnego, o lekko kwaśnym odczynie. Roślina jest dość odporna na mróz, ale zaleca się kopczykowanie krzewów na zimę.
Róża ANISADE 'Wekvossutono' jest polecana do ogrodów przydomowych oraz do parków i zieleni miejskiej. Można ją sadzić na rabatach w grupach bądź pojedynczo, ale także uprawiać w pojemnikach. Nadaje się na kwiat cięty.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.