Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Krzewy liściaste
lista roślin
fot: Maria Muszalska

Rokitnik zwyczajny ‘Hikul’

Hippophae rhamnoides ‘Hikul’
Kategoria: Krzewy liściaste
Podlewanie: mało
Pokrój: zwarty, kulisty
Wysokość: 1 m - 1,5 m
Barwa liści/igieł: zielonoszara
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: żółta
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: III - V
Roślina ozdobna z: liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Rokitnik zwyczajny ‘Hikul’ to kulisty, gęsty, wolno rosnący krzew, osiągający po 10 latach wysokość 1–1,5 m i szerokość 1–1,5 m. Młode pędy tej odmiany rokitnika krótkie i sztywne, dobrze rozgałęzione, są uniesione do góry. Największą ozdobą rokitnika zwyczajnego 'Hikul' są liście: 4–5 cm długości, zielone z silnym srebrnym połyskiem, od spodu jaśniejsze, opadające w listopadzie. Kwiaty drobne, niepozorne, żółtozielone, męskie.
Rokitnik zwyczajny ‘Hikul’ polecany jest do małych ogrodów i do zieleni miejskiej - do sadzenia w grupach, jako solitery lub żywopłoty. Roślina jest odporna na zanieczyszczenia i zasolenia.
Rokitnik zwyczajny ‘Hikul’ preferuje stanowiska słoneczne, podłoże umiarkowanie wilgotne, przepuszczalne, glebę piaszczystą. Strefa mrozoodporności 5b. Odmiana pochodzi z Danii, wprowadzona na rynek w 2007 r.

Więcej informacji o roślinie na www.zszp.pl

Opracowanie: Na podstawie materiałów z Agencji Promocji Zieleni
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.