Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Krzewy liściaste
lista roślin
fot: Agencja Promocji Zieleni - Monika Pawlonka

Pieris japoński 'Cupido'

Pieris japonica 'Cupido'
Kategoria: Krzewy liściaste
Podlewanie: mało
Pokrój: kulisty
Wysokość: 50 cm - 1 m
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Tak
Stanowisko:
Barwa kwiatów: biała
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: IV - V
Roślina ozdobna z: liści/igieł, kwiatów

Galeria zdjęć:

Opis:

Pieris japonica ‘Cupido’ to zimozielony krzew liściasty o zwartym, kulistym pokroju, karłowy, dorasta do 0,5–1 m wysokości. Ma skórzaste, zielone, z wierzchu błyszczące, pod spodem jaśniejsze i matowe liście. Należy do roślin wrzosowatych.
Pieris japonica ‘Cupido’ kwitnie obficie w kwietniu i w maju. Białe kwiaty mają dzbaneczkowaty kształt, są zebrane po kilkanaście w gęste, zwieszające się kwiatostany – wiechy. Brązowoczerwone pąki kwiatostanowe pojawiają się już jesienią roku poprzedniego.

Pieris japonica ‘Cupido’
może podmarzać podczas surowych zim. Najlepiej, gdy posadzimy go na stanowisku półcienistym lub zacienionym, zacisznym i osłoniętym. Pieris wymaga gleb kwaśnych, umiarkowanie wilgotnych i próchnicznych.

Pieris japonica ‘Cupido’ to odmiana polecana do sadzenia w cieplejszych rejonach kraju. Wymaga okrycia na zimę. Dobrze prezentuje się w ogrodach przydomowych i na wrzosowiskach, w towarzystwie innych krzewów wrzosowatych. Można go także uprawiać w pojemnikach.

Opracowanie: Redakcja Wymarzonyogrod.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.