Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Krzewy liściaste
lista roślin
fot: Agencja Promocji Zieleni - Monika Pawlonka

Modrzewnica pospolita ‘Compacta’

Andromeda polifolia ‘Compacta’
Kategoria: Krzewy liściaste
Podlewanie: średnio
Pokrój: poduszkowaty
Wysokość: 20 cm - 30 cm
Barwa liści/igieł: srebrzystozielona
Zimozielone: Tak
Stanowisko:
Barwa kwiatów: różowa
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: V - VI
Roślina ozdobna z: kwiatów, liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Modrzewnica pospolita ‘Compacta’ to zimozielona krzewinka o zwartym pokroju. Rośnie wolno – osiąga 20–30 cm wysokości (maksymalnie 50 cm). Ma srebrzystozielone, wąskie, skórzaste liście 2–3 cm długości.
Modrzewnica pospolita ‘Compacta’ należy do roślin wrzosowatych. Kwitnie obficie w maju i czerwcu. Kwiaty są drobne, kuliste, bardzo liczne, różowe.
Modrzewnica pospolita ‘Compacta’ dobrze rośnie na stanowiskach słonecznych i półcienistych. Wymaga gleb kwaśnych, stale wilgotnych, próchnicznych.
Roślina jest całkowicie mrozoodporna – strefa mrozoodporności 3. Polecana do sadzenia w ogrodach przydomowych, w grupach, w ogrodach skalnych i na wrzosowiskach. Znakomita jako roślina okrywowa. Nadaje się także do uprawy w pojemnikach.

Opracowanie: Redakcja Wymarzonyogrod.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.