Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Krzewy liściaste
lista roślin
fot: Maria Muszalska

Krzewuszka cudowna 'Nana Purpurea'

Weigela florida 'Nana Purpurea'
Kategoria: Krzewy liściaste
Podlewanie: średnio
Pokrój: nieregularny, krzaczasty
Wysokość: do 1 m
Barwa liści/igieł: czerwona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: różowa
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: VI - VII
Roślina ozdobna z: kwiatów, liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Krzewuszka cudowna 'Nana Purpurea' jest krzewem liściastym dorastającym do 1 m wysokości. Jej cechą charakterystyczną są liście o brązowo-czerwonej barwie. Ta odmiana krzewuszki cudownej kwitnie obficie na przełomie czerwca i lipca. Później kwiaty pojawiają się okresowo, już mniej licznie, do końca lata. Kwiaty są ciemnoróżowe, dzwonkowatego  kształtu, jaśniejsze w środku, z żółtą plamką.

 

Krzewuszka cudowna 'Nana Purpurea' uprawa

 


Krzewuszka cudowna 'Nana Purpurea' nie jest kłopotliwa w uprawie. Wymaga jedynie gleby dostatecznie wilgotnej i słonecznego miejsca – w pełnym słońcu liście mają najintensywniejsze wybarwienie.

>>Przeczytaj też: Krzewuszka cudowna – uprawa. Gdzie sadzić i jak pielęgnować krzewuszkę

 

Krzewuszka przycinanie

 

Po przekwitnięciu można pędy krzewuszki przyciąć, ponieważ krzewuszka kwitnie na pędach jednorocznych. Zalecane jest także silne skracanie lub wycinanie pędów starych i słabo kwitnących. Młode rośliny przemarzają w wyjątkowo mroźne zimy.

>>Przeczytaj też: Fachowe cięcie krzewów. Kiedy należy przycinać krzewy?

Krzewuszka nadaje się do sadzenia pojedynczo i w grupach, w kontrastowych zestawieniach kolorystycznych. Nadaje się także na żywopłoty.

>>Przeczytaj też: Krzewuszka 'Nana Variegata' ma niewybarwione liście

Poznaj inne krzewuszki:

 

Opracowanie: Redakcja Wymarzonyogrod.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.