Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Krzewy liściaste
lista roślin
fot: Magdalena Michalak

Krzewuszka cudowna

Weigela florida
Kategoria: Krzewy liściaste
Podlewanie:
Pokrój: krzaczasty
Wysokość: do 3 m
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: różowa
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: V - VI
Roślina ozdobna z: kwiatów

Galeria zdjęć:

Opis:

Wysoki wyprostowany krzew o przewisających zewnętrznych pędach. Pochodzi ze wschodnich rejonów Azji. Najlepiej rośnie na żyznych, umiarkowanie wilgotnych glebach, w miejscach dobrze nasłonecznionych. Kwiaty dzwonkowate, różowo-białe. Ma wiele pięknych odmian różniących się wysokością, barwą kwiatów i liści.

Godne polecenia są 'Alexandra' o brązowych liściach i karminowych kwiatach dorastająca do 1,5 m, 'Nana Purpurea' o brązowoczerwonych liściach i ciemnoróżowych kwiatach mogąca mieć do 1 m, 'Pink Princess' o zielonych liściach i różowych kwiatach jasnych wewnątrz osiągająca 2 m wysokości, a także 'Variegata' o zielonych, kremowo obrzeżonych liściach i jasnoróżowych kwiatach dorastająca do 2,5 m. (as)

Tekst: Anna Skórkowska
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.