Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Krzewy liściaste
lista roślin
fot: Agnieszka Mike-Jeziorska

Kiścień 'Curly Red'

Leucothoe axillaris 'Curly Red' PBR
Kategoria: Krzewy liściaste
Podlewanie: mało
Pokrój: krzaczasty
Wysokość: 15 cm - 25 cm
Barwa liści/igieł: ciemnozielona, ciemnoczerwona
Zimozielone: Tak
Stanowisko:
Barwa kwiatów: białoróżowa
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: IV - V
Roślina ozdobna z: pędów, liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Kiścień ‘Curly Red’ to zimozielony, zwarty, gęsty i niski krzew osiągający około 50 cm wysokości i podobną średnicę. Jego cechą charakterystyczną są błyszczące, karbowane i poskręcane liście. Liście latem są ciemnozielone, a jesienią przebarwiają się na ciemnoczerwono (takie kolor liści pozostaje na zimę). Młode wiosenne przyrosty mają purpurowoczerwony kolor.
Kiścień ‘Curly Red’ kwitnie na przełomie kwietnia i maja, kwiaty są białoróżowe.
Kiścień ‘Curly Red’ najlepiej rośnie w ziemi przepuszczalnej, kwaśnej, o odczynie pH 4,2–5,0. Najlepsze stanowisko dla tej odmiany kiścienia to półcień, ale może także rosnąć na stanowisku słonecznym.
Kiścień ‘Curly Red’ polecany jest do sadzenia pojedynczo lub w grupach na wrzosowiskach (z innymi roślinami wrzosowatymi). Ze względu na niewielkie rozmiary polecany jest do małych ogrodów. Jest chętnie sadzony w ogrodach japońskich oraz w ogrodach naturalistycznych. Na zimę warto roślinę okryć.

Opracowanie: Redakcja serwisu
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.