Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Krzewy liściaste
lista roślin
fot: Magdalena Michalak

Ketmia 'Pink Resi'

Hibiscus 'Pink Resi'
Kategoria: Krzewy liściaste
Podlewanie: średnio
Pokrój: wzniesiony
Wysokość: 3 m - 5 m
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: różowa
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: VI - VIII
Roślina ozdobna z: liści/igieł, kwiatów

Galeria zdjęć:

Opis:

Ketmia 'Pink Resi' to ozdobny z kwiatów krzew liściasty w wyprostowanym pokroju. Dorasta do 3 m wysokości (jeśli warunki są sprzyjające może dorastać nawet do 5 m, przybierając formę małego drzewa), roczny przyrost wynosi 30–50 cm.

Jasnozielone liście pojawiają się późno wiosną, jesienią przebarwiają się na żółto, opadają na zimę. Ta odmiana ketmii kwitnie od czerwca do sierpnia. Kwiaty są okazałe (do 10 cm średnicy), pojedyncze, różowe z czerwonym środkiem, podobne do kwiatów malwy.

Ketmia 'Pink Resi' wymaga osłoniętego, słonecznego stanowiska, najlepiej rośnie w pełnym słońcu. Podłoże powinno być umiarkowanie, stale wilgotne, ale nie podmokłe, dobrze zdrenowane, zasadowe do lekko kwaśnego. Na zimę roślinę warto okryć.

Opracowanie: Redakcja serwisu, Redakcja Wymarzonyogrod.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.