Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Krzewy liściaste
lista roślin
fot: Agencja Promocji Zieleni - Monika Pawlonka

Karagana syberyjska 'Pendula'

Caragana arborescens 'Pendula'
Kategoria: Krzewy liściaste
Podlewanie: mało
Pokrój: zwisający
Wysokość: 1 m - 1,5 m
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: żółta
Wilgotność gleby:
  • -
Termin kwitnienia:
Roślina ozdobna z: kwiatów, pędów, liści/igieł, owoców

Galeria zdjęć:

Opis:

Karagana syberyjska 'Pendula' to krzew lub małe drzewko o pokroju zwisającym („płaczącym”), długie gałęzie zwisają blisko pnia i najczęściej dotykają ziemi. W sprzedaży roślina zazwyczaj dostępna w formie szczepionej na pniu, jej wysokość zależy od tego, na jakiej wysokości była szczepiona, zazwyczaj docelowa wysokość wynosi 1–1,5 m.

Liście są złożone, jasnozielone, opadają na zimę.
Kwitnie w maju, miododajne kwiaty mają żółtą barwę. Owoce – strąki – pojawiają się w październiku.

Roślina odporna, nie ma szczególnych wymagań. Może rosnąć na stanowisku słonecznym lub półcienistym. Ma małe wymagania glebowe.

Znakomicie nadaje się do sadzenia w ogrodzie pojedynczo na tle innych roślin (tzw. roślina soliterowa). Niewymagajaca i odporna - doskonale nadaje się do nasadzeń miejskich.

Opracowanie: Redakcja Wymarzonyogrod.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.