Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Krzewy liściaste
lista roślin
fot: Agencja Promocji Zieleni - Monika Pawlonka

Kalina hordowina 'Aureum'

Viburnum lantana 'Aureum'
Kategoria: Krzewy liściaste
Podlewanie: mało
Pokrój: wzniesiony
Wysokość: 2,5 m - 3 m
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: biała
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia:
Roślina ozdobna z: kwiatów, liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Kalina hordowina 'Aureum' to niezwykle dekoracyjna odmiana kaliny hordowiny. Krzew rośnie dość wolno, ma gęsty i wzniesiony pokrój, dorasta do 2,5-3 m wysokości. Liście tej odmiany kaliny hordowiny są żółtozielone lub żółte, dość grube i chropowate, ozdobne przez cały sezon.
Kalina hordowina 'Aureum' kwitnie w maju. Białe kwiaty są zebrane w półkuliste baldachy. Owoce początkowo mają czerwony kolor, potem przebarwiają się na czarno (przejściowo są dwubarwne). Owoce kaliny chętnie są zjadane przez ptaki.
Kalina hordowina 'Aureum' dobrze rośnie zarówno w słońcu, jak i w półcieniu, dobrze znosi cięcie, jest tolerancyjna względem gleby, dobrze rośnie nawet na glebie suchej i ubogiej. Najlepiej prezentuje się sadzona w grupach.
Te odmianę kaliny rozmnaża się przez sadzonki lub odkłady.
Kalina hordowina 'Aureum' jest w pełni mrozoodporna, doskonale więc nadaje się na balkony, tarasy i do ogrodów przydomowych, jak również dobrze odnajduje się jako roślina ozdobna w przestrzeni miejskiej.

Tekst: Agata Krzepińska
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.