Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Krzewy liściaste
lista roślin
fot: Agencja Promocji Zieleni - Ewa Łuczak

Janowiec bułgarski = janowiec lidyjski

Genista lydia
Kategoria: Krzewy liściaste
Podlewanie: mało
Pokrój: płożący
Wysokość: do 50 cm
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: żółta
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia:
Roślina ozdobna z: kwiatów

Galeria zdjęć:

Opis:

Janowiec bułgarski to krzew pochodzący z Bałkanów, o średnim tempie wzrostu i lekko kępiastym, pokładającym się pokroju.
Janowiec bułgarski to roślina okrywowa, dorastająca maksymalnie do 50 cm wysokości. Kwitnie w maju. Jego niezwykle dekoracyjne, złocistożółte kwiaty przypominają do złudzenia kwiaty żarnowca. Liście janowca bułgarskiego są bardzo drobne i wąskie. Dodatkową ozdobą rośliny są owoce - strąki.
Janowiec bułgarski wymaga stanowiska słonecznego oraz gleby suchej z dodatkiem piasku, o odczynie kwaśnym.
W naszym klimacie janowiec bułgarski jest mrozoodporny. Polecany do sadzenia w ogrodach przydomowych i w parkach, na rabatach i skalniakach.Tekst: Agata Krzepińska
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.