Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Krzewy liściaste
lista roślin
fot: Magdalena Michalak

Hortensja bukietowa 'Rensun' PBR (SUNDAE FRAISE)

Hydrangea paniculata 'Rensun'PBR (SUNDAE FRAISE)
Kategoria: Krzewy liściaste
Podlewanie: średnio
Pokrój: krzaczasty
Wysokość: do 1 m
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: różowa, biała
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: VII - IX
Roślina ozdobna z: kwiatów, pędów, liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Hortensja bukietowa 'Rensun'PBR (SUNDAE FRAISE) to krzew liściasty z rodziny hortensjowatych (Hydrangeaceae). Odmiana ta została wyhodowana na drodze hodowli selekcyjnej we francuskich szkółkach Renault et Sapho i wprowadzona do obrotu handlowego w 2010 roku.

Hortensja bukietowa SUNDAE FRAISE

Jest to odmiana hortensji bukietowej o wyprostowanych, ciemnoczerwonych pędach i ciemnozielonych, opadających na zimę liściach. Charakteryzuje się powolnym wzrostem, dorasta do 1 m wysokości i szerokości, tworząc rozłożyste, półkoliste kępy o krzaczastym, wyprostowanym pokroju.
Hortensja bukietowa SUNDAE FRAISE to bardzo rzadka i poszukiwana dwukolorowa odmiana hortensji. Kwiatostany w kształcie stożka, początkowo białe, później różowiejące od podstawy kwiatostanu ku wierzchołkowi, tworzą wyprostowane, gęste wiechy. Kwitnie w czerwcu i lipcu (ale kwiatostany pozostają na roślinach aż do późnej jesieni), bardzo obficie, na pędach jednorocznych, wymaga cięcia jesienią po przekwitnięciu.

>>Przeczytaj też: HORTENSJA w ogrodzie. Czy trzeba ciąć hortensje? Jakich hortensji nie można ciąć?

 

Hortensja bukietowa SUNDAE FRAISE - uprawa i pielęgnacja

Średnio odporna na mróz, strefa mrozoodporności 7A, podstawy krzewów powinny być zabezpieczane na zimę, np. kopczykiem z kory lub stroiszem. Najlepiej rośnie na glebach przeciętnych ogrodowych, pod warunkiem, że są próchniczne, żyzne, umiarkowanie wilgotne, o odczynie lekko kwaśnym lub obojętnym. Stanowisko powinno być słoneczne bądź półcieniste, zaciszne, osłonięte od silnych wiatrów

 

.>>Przeczytaj też: Hortensja w ogrodzie: jaką ziemię lubi hortensja

Hortensja bukietowa 'Rensun' (SUNDAE FRAISE) doskonale sprawdzi się w niewielkich ogrodach przydomowych, zarówno jako soliter, jak i w grupach i na rabatach. Nadaje się również do pojemników (pod warunkiem ich dobrego zabezpieczenia na zimę). Kwiatostany, tak, jak w przypadku pozostałych hortensji doskonale prezentują się w suchych bukietach i kompozycjach.

Zobacz inne odmiany hortensji bukietowej:

Tekst: Agnieszka Mike-Jeziorska
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.