Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Krzewy liściaste
lista roślin
fot: Magdalena Michalak

Hortensja bukietowa 'Polar Bear' PBR

Hydrangea paniculata 'Polar Bear' PBR
Kategoria: Krzewy liściaste
Podlewanie: średnio
Pokrój: krzaczasty, rozłożysty
Wysokość: 1 m - 2 m
Barwa liści/igieł: ciemnozielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: biała, różowa, kremowa
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: VIII - X
Roślina ozdobna z: kwiatów

Galeria zdjęć:

Opis:

Hortensja bukietowa 'Polar Bear' to krzew liściasty o krzaczastym i rozłożystym pokroju. Ta odmiana hortensji bukietowej została wyhodowana w Holandii. Krzew dorasta do 1-2 m wysokości, ma ciemnozielone liście opadające na zimę.
Hortensja bukietowa 'Polar Bear' kwitnie od sierpnia do października. Kremowe, białe lub różowe kwiaty zebrane są w efektowne wydłużone kwiatostany.
Hortensja bukietowa 'Polar Bear' potrzebuje stanowiska półcienistego lub słonecznego i umiarkowanie wilgotnego podłoża.
Hortensja bukietowa 'Polar Bear' to krzew liściasty o ozdobnych kwiatach polecany do sadzenia w przydomowych ogrodach, parkach oraz terenach zieleni publicznej. Znakomicie nadaje się na rabaty. Można ją sadzić w grupach bądź pojedynczo. Wysuszone kwiatostany nadają się na suche bukiety.

Opracowanie: Redakcja serwisu
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.