Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Krzewy liściaste
lista roślin
fot: Agnieszka Mike-Jeziorska

Forsycja 'Maluch'

Forsythia 'Maluch'
Kategoria: Krzewy liściaste
Podlewanie: średnio
Pokrój: krzaczasty
Wysokość: do 1,2 m
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: żółta
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia:
Roślina ozdobna z: kwiatów

Galeria zdjęć:

Opis:

Forsycja 'Maluch' – opis

Forsycja 'Maluch' to polska odmiana forsycji, która jest mieszańcem forsycji pośredniej i koreańskiej (podobnie jak kilka innych polskich odmian), dzięki czemu należy do czołówki najbardziej mrozoodpornych odmian w obrębie tego rodzaju – nie przemarza nawet podczas bardzo surowych zim. Forsycja 'Maluch' charakteryzuje się powolnym wzrostem, dorasta do około 120 cm wysokości.

Kwiaty forsycji

Forsycja 'Maluch' kwitnie obficie przed rozwojem liści. Kwitną nawet bardzo młode krzewy. Kwiaty forsycji 'Maluch' są niewielkie, koloru złocistożółtego.

Forsycja – uprawa

Forsycja 'Maluch' preferuje stanowiska słoneczne do półcienistych. Dobrze rośnie na każdej glebie. Pielęgnacja forsycji nie jest skomplikowana, co jest dużym ułatwieniem w uprawie tej rośliny.

Forsycja – cięcie

Przycinanie forsycji nie jest konieczne, odmiana sama w sobie zachowuje bardzo ładny pokrój, jednak jeśli chcemy przyciąć krzew, robimy to na przełomie lutego i marca (przed kwitnieniem), na wysokości 20–30 cm. Takie cięcie forsycji stosuje się je w celu poprawy żywotności starych krzewów, co kilka lat, w miarę potrzeby, ale należy pamiętać że przeprowadzając je, traci się kwitnienie w danym roku.

 

>>Przeczytaj też: Forsycja – cięcie. Kiedy i jak ciąć forsycję


Krzew forsycja w ogrodzie

Forsycja 'Maluch' nadaje się do sadzenia zarówno w ogrodach przydomowych, jak i na terenach zieleni. Dobrze prezentuje się na większych przestrzeniach, na przykład w parkach. Polecana do sadzenia w jednorodnych grupach.

 

>>Przeczytaj też: Forsycja – gatunki i odmiany forsycji polecane do uprawy w ogrodach

Poznaj też inne forsycje:

Tekst: Agata Krzepińska
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.