Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Krzewy liściaste
lista roślin
fot: Agencja Promocji Zieleni - Agnieszka Żukowska

Budleja Dawida 'Summer Beauty'

Buddleja davidii 'Summer Beauty'
Kategoria: Krzewy liściaste
Podlewanie: średnio
Pokrój: zwarty
Wysokość: 1 m - 2 m
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: różowa
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: VII - IX
Roślina ozdobna z: kwiatów

Galeria zdjęć:

Opis:

Budleja Dawida 'Summer Beauty' to krzew liściasty o zwartym pokroju. Dorasta  2 m wysokości. Liście tej odmiany budlei są lancetowate, od spodu pokryte białym kutnerem.
Budleja Dawida 'Summer Beauty' kwitnie od lipca do września na pędach tegorocznych. Kwiaty zebrane są w długie (około 30 cm) kwiatostany (wiechy), mają ciemnoróżowy kolor, pachną i wabią pszczoły oraz motyle.
Budleja Dawida 'Summer Beauty'
nie jest całkowicie odporna na mróz. Z tego powodu warto przykryć przed zimą nasadę krzewu. Wiosną dobrze przyciąć nisko roślinę, dzięki czemu uzyska się ładniejszy pokrój krzewu oraz jego obfitsze kwitnienie.
Budleja Dawida 'Summer Beauty' najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych, ciepłych, osłoniętych. Gleba powinna być żyzna i dostatecznie wilgotna. Roślina polecana do ogrodów przydomowych ze względu na długie i późne kwitnienie. Można ją sadzić zarówno pojedynczo, jak i w grupach w połączeniu na rabacie z innymi roślinami.

Opracowanie: Redakcja serwisu
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.