Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Krzewy liściaste
lista roślin
fot: Agencja Promocji Zieleni - Agnieszka Żukowska

Bez koralowy 'Plumosa Aurea'

Sambucus racemosa 'Plumosa Aurea'
Kategoria: Krzewy liściaste
Podlewanie: średnio
Pokrój: krzaczasty, nieregularny
Wysokość: 2 m - 3 m
Barwa liści/igieł: złotożółta
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: biała
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: IV - V
Roślina ozdobna z: liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Bez koralowy 'Plumosa Aurea' to krzew liściasty, który dorasta do 2–3 m wysokości i podobnej szerokości. Jego ozdobą są liście złożone z powcinanych pojedynczych listków o złotożółtym kolorze.
Bez koralowy 'Plumosa Aurea' kwitnie w kwietniu i maju. Jego kwiaty są białe, zebrane w sterczące grona. Niejadalne owoce – czerwone kulki, pojawiają się w czerwcu.
Bez koralowy 'Plumosa Aurea' najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym, ewentualnie lekko zacienionym. Roślina nie toleruje wapiennej gleby. Krzew odporny na zanieczyszczenia powietrza, polecany do sadzenia w parkach i zieleni miejskiej, a także do nasadzeń krajobrazowych.

Opracowanie: Redakcja serwisu
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.