Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Krzewy liściaste
lista roślin
fot: Magdalena Michalak

Berberys Thunberga 'Natasza' PBR

Berberis thunbergii 'Natasza' PBR
Kategoria: Krzewy liściaste
Podlewanie: średnio
Pokrój: krzaczasty, rozłożysty
Wysokość: 50 cm - 1 m
Barwa liści/igieł: wielobarwna
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: kremowa
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia:
Roślina ozdobna z: owoców, liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Berberys Thunberga 'Natasza' to odmiana wyselekcjonowana w Szkółce Kurowscy i wprowadzona do handlu w 2013 roku.
Berberys Thunberga 'Natasza' to kolczasty krzew liściasty o wzroście typowym dla gatunku, dorastający do 0,5-1 m wysokości. Ma krzaczasty, rozłożysty pokrój.
Liście odmiany 'Natasza' są wielobarwne, pstre bądź obrzeżone, opadają na zimę.
Berberys Thunberga 'Natasza' kwitnie w maju, kwiaty są pojedyncze, o kremowym kolorze. W październiku i listopadzie pojawiają się na krzewie błyszczące, czerwone owoce.
Berberys Thunberga 'Natasza' może rosnąć zarówno na stanowisko półcienistym, jak i słonecznym. Jest tolerancyjny w stosunku do rodzaju gleby, jej wilgotności i pH. Berberys Thunberga 'Natasza' jest odporny na zanieczyszczenia powietrza, dlatego jest polecany do sadzenia w miastach. Można go sadzić na rabatach w ogrodach przydomowych oraz parkach, najlepiej w grupach.

Opracowanie: Redakcja serwisu
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.