Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Krzewy liściaste
lista roślin
fot: Eugeniusz Pudełek

Azalia japońska ‘Elsie Lee’

Rhododendron ‘Elsie Lee’
Kategoria: Krzewy liściaste
Podlewanie: średnio
Pokrój: kępiasty, zwarty
Wysokość: do 1 m
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Tak
Stanowisko:
Barwa kwiatów: fioletowa
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia:
Roślina ozdobna z: kwiatów, liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Azalia japońska ‘Elsie Lee’ to krzew wrzosowaty wolno rosnący (karłowy), kępiasty, zwarty. Po 10 latach osiąga 0,5–1 m wysokości. Roślina o jasnych, półzimozielonych liściach. Kwitnie w maju, kwiaty pełne, duże (6–6,5 cm średnicy), o oryginalnym kolorze – jasnym lila.
Jak wszystkie azalie, preferuje stanowisko półcieniste, pH kwaśne, glebę przeciętną ogrodową, umiarkowanie wilgotną. Nadaje się do ogrodów przydomowych, parków, ogrodów wrzosowiskowych, nasadzeń w grupach. Strefa mrozoodporności 6b. Odmiana pochodzi z USA, wprowadzona na rynek w 1968 r. przez szkółkę H. Hachmanna (Niemcy), który określił ją w katalogu jako „niezwykły rarytas”

 

 

Opracowanie: Na podstawie materiałów z Agencji Promocji Zieleni
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.