Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Jednoroczne i dwuletnie
lista roślin
fot: Magdalena Michalak

Wilczomlecz białobrzegi

Euphorbia marginata = Euphorbia variegata
Kategoria: Jednoroczne i dwuletnie
Podlewanie: średnio
Pokrój: krzaczasty, wzniesiony
Wysokość: 50 cm - 70 cm
Barwa liści/igieł: zielono-biała
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: biała
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: VII - X
Roślina ozdobna z: liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Wilczomlecz białobrzegi jest rośliną jednoroczną z rodziny wilczomleczowatych Euphorbiaceae. Pochodzi z Ameryki Północnej. Jego pędy mają 50–70 cm wysokości i są silnie rozgałęzione. Liście są jajowate, całobrzegie, biało obrzeżone.

Kwitnie od połowy lipca aż do jesieni. Kwiaty są niepozorne, białej barwy.

Wymaga gleby, żyznej, przepuszczalnej oraz słonecznego stanowiska.
Sadzi się go na rabatach kwiatowych, najczęściej jako tło dla innych roślin jednorocznych, a także w grupach na trawnikach. Można go stosować na kwiat cięty, pamiętając, aby wyrywać rośliny z korzeniami, które odcina się tuż przed wstawieniem do wody, a następnie pozostawia się pędy, aby wyciekł sok mleczny i dopiero po jego usunięciu można umieścić rośliny w naczyniach.

Wilczomlecz białobrzegi rozmnaża się przez nasiona wysiewane od połowy kwietnia bezpośrednio do gruntu na miejsce stałe. Po wzejściu rośliny przerywamy pozostawiając je w odstępach co 20–30 cm. Można też wysiewać nasiona wczesną wiosną do rozsadnika, a w maju wysadzić na miejsce stałe w rozstawie 20 x 30 cm.

Opracowanie: Redakcja Wymarzonyogrod.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.