Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Jednoroczne i dwuletnie
lista roślin
fot: photos.com

Floks karłowy

Phlox drummondii
Kategoria: Jednoroczne i dwuletnie
Podlewanie: średnio
Pokrój: rozłożysty
Wysokość: 20 cm - 25 cm
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: czerwona, biała, fioletowa, różowa
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: VII - X
Roślina ozdobna z: kwiatów

Galeria zdjęć:

Opis:

Floks karłowy jest jednoroczną rośliną z rodziny wiesiołowatych Polemoniaceae. Pochodzi z Ameryki Północnej, osiąga 20–25 cm wysokości, silnie się krzewi. Łodygi są cienkie, często pokładają się, a liście jajowato-lancetowate, o barwie od jasno- do ciemnozielonej.

Floks karłowy kwitnie od lipca do późnej jesieni. Kwiaty są pojedyncze, 5-płatkowe, o barwie od białej, kremowej, łososiowej, różowej aż do czerwonej i purpurowej, często z kontrastowo zabarwionym środkiem i powcinanymi płatkami.

Wymaga gleby żyznej, próchniczej i przepuszczalnej oraz słonecznego lub półcienistego stanowiska. Podczas suszy wymaga podlewania.
Floksy stosuje się na obwódki, rabaty, można nimi także obsadzać pojemniki i dekorować nimi tarasy i balkony.

Floks karłowy rozmnaża się przez nasiona wysiewane w marcu do inspektu. Rośliny wysadza się na miejsce stałe w drugiej połowie maja. Nasiona można również wysiewać wprost do gruntu w kwietniu lub maju.

Opracowanie: Redakcja Wymarzonyogrod.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.