Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Iglaki
lista roślin
fot: Agencja Promocji Zieleni - Monika Pawlonka

Świerk biały 'Conica'

Picea glauca 'Conica'
Kategoria: Iglaki
Podlewanie: średnio
Pokrój: stożkowy
Wysokość: do 2,5 m
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Tak
Stanowisko:
Barwa kwiatów:
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia:
Roślina ozdobna z: liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Świerk Conica – opis

Świerk biały 'Conica' to bardzo popularna karłowa odmiana świerka białego o zwartej regularnej koronie w kształcie stożka. Rośnie wolno – zaledwie 5 cm rocznie. Ma bardzo krótkie, delikatne, żywo zielone igły osadzone na cienkich i sztywnych pędach. Jest polecany na rabaty, do niewielkich ogrodów skalnych i wrzosowiskowych oraz do sadzenia w pojemnikach.

Świerk Conica – wymagania

Świerk 'Conica' nie ma specjalnych wymagań co do podłoża. Jest wrażliwy na silne mrozy i suche powietrze, więc lepiej go sadzić w miejscach osłoniętych od wiatru. Gdy jest upalnie i sucho, może zostać zaatakowany przez przędziorki.

 

>>Przeczytaj też: Jak i kiedy przesadzać świerk 'Conica'

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.