Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Iglaki
lista roślin
fot: Magdalena Michalak

Sosna górska (kosodrzewina) 'Sherwood Compact'

Pinus mugo 'Sherwood Compact'
Kategoria: Iglaki
Podlewanie: mało
Pokrój: karłowy, kulisty, zwarty
Wysokość: 50 cm - 1 m
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Tak
Stanowisko:
Barwa kwiatów: żółta
Wilgotność gleby:
  • -
Termin kwitnienia:
Roślina ozdobna z: liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Sosna górska (kosodrzewina) 'Sherwood Compact' to odmiana wysokogórskiego krzewu iglastego, wyselekcjonowana przez Andy'ego Sherwooda, wprowadzona do handlu w 1985 roku, przez szkółkę Sherwood Nursery w Gresham w Oregonie (USA).

'Sherwood Compact' to zimozielona, wolno rosnąca (karłowa) odmiana dwuigielnej  sosny, o zwartym, kulistym pokroju , osiągająca średnicę 0,5-1 m. Ma pędy, krótkie i sztywne oraz ciemnozielone igły.

Sosna górska (kosodrzewina) 'Sherwood Compact' to roślina niewymagająca, najlepiej rośnie na suchych lub umiarkowanie wilgotnych, przepuszczalnych glebach, o odczynie lekko kwaśnym oraz słonecznym, jasnym stanowisku. Odporna na mróz. Strefa mrozoodporności 5B.

Nadaje się doskonale do sadzenia w pojemnikach (pod warunkiem ich dobrego zabezpieczenia na zimę) i ogrodach skalnych. Często szczepiona na pniu, doskonale urozmaica skalne rabaty i ogrody przydomowe.

Tekst: Agnieszka Mike-Jeziorska
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.