Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Iglaki
lista roślin
fot: Magdalena Michalak

Sosna gęstokwiatowa 'Low Glow'

Pinus densiflora 'Low Glow'
Kategoria: Iglaki
Podlewanie: mało
Pokrój: kulisty, zwarty
Wysokość: do 1 m
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Tak
Stanowisko:
Barwa kwiatów:
Wilgotność gleby:
  • -
Termin kwitnienia: IV - VI
Roślina ozdobna z: liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Sosna gęstokwiatowa 'Low Glow' to niewielki, zimozielony krzew iglasty, karłowa, odmiana dwuigielnej sosny, otrzymana przez Sydneya Waxman'a z uniwersytetu stanowego w Connecticut (USA), opisana i wprowadzona do handlu w 1990 roku.

Sosna gęstokwiatowa 'Low Glow' to krzew iglasty o powolnym wzroście i kulistym pokroju, dorastający do 1m średnicy. Charakterystyczne, dekoracyjne, jasnozielone igły są miękkie, o długości 8–12 cm, zebrane po dwie na krótkopędach. Roślina kwitnie (pyli) od kwietnia do czerwca. Szyszki nasienne dojrzewają od września do października w kolejnym roku.  Odmiana sosny 'Low Glow' jest również bardzo efektowna w formie szczepionej na pniu.

Sosna gęstokwiatowa 'Low Glow' jest tolerancyjna w stosunku do stanowiska i podłoża. Urośnie na  każdej przeciętnej ogrodowej glebie, powinna ona być jednak lekko kwaśna. Roślina odporna na mróz.  Strefa mrozoodporności 5B.

Odmiana ta jest polecana do małych ogrodów, do ogrodów skalnych i japońskich. Doskonale sprawdza się rownież jako roślina do pojemników (pamiętać należy jednak, aby były one dobrze zabezpieczone przed zimą).

Tekst: Agnieszka Mike-Jeziorska
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.