Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Iglaki
lista roślin
fot: Agencja Promocji Zieleni - Joanna Filipczak

Modrzew japoński 'Stiff Weeper'

Larix kaempferi 'Stiff Weeper'
Kategoria: Iglaki
Podlewanie: średnio
Pokrój: zwisający
Wysokość: do 2 m
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów:
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia:
Roślina ozdobna z: pędów, liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Modrzew japoński 'Stiff Weeper' to wolno rosnąca odmiana modrzewia japońskiego, która zazwyczaj w sprzedaży oferowana jest jako szczepiona na pniu w formie drzewa o pokroju zwisającym. Wysokość rośliny zależy od wysokości szczepienia. Dorasta do 1-2 m wysokości.
Młode egzemplarze modrzewia japońskiego 'Stiff Weeper' tworzą koronę regularną, nie wytwarzają przewodnika. Niebieskawozielone igły opadają na zimę, a wiosna pojawiają się wcześnie, jesienią przebarwiają się na żółto.
Modrzew japoński 'Stiff Weeper' najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym. Gleba powinna być zasobna, próchniczna, umiarkowanie wilgotna.
Modrzew japoński 'Stiff Weeper' najlepiej sadzić pojedynczo, w miejscu eksponowanym, na tle roślin okrywowych lub trawnika. Nadaje się także na skalniaki i wrzosowiska. Roślina odporna na zanieczyszczenia powietrza.

Więcej informacji o roślinie na www.zszp.pl

Opracowanie: Na podstawie materiałów Agencji Promocji Zieleni
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.