Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Iglaki
lista roślin
fot: Agencja Promocji Zieleni - Monika Pawlonka

Jodła kalifornijska ‘Compacta’

Abies concolor ‘Compacta’
Kategoria: Iglaki
Podlewanie: średnio
Pokrój: stożkowy
Wysokość: 2 m - 3 m
Barwa liści/igieł: szaroniebieska
Zimozielone: Tak
Stanowisko:
Barwa kwiatów:
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia:
Roślina ozdobna z: liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Jodła kalifornijska ‘Compacta’ to karłowa odmiana jodły kalifornijskiej o zwartym, ale nieregularnym, szeroko-stożkowym pokroju. Rośnie powoli, w wieku 30 lat osiąga 2–3 m wysokości. Aby nadać jej regularny kształt, konieczne jest cięcie. Igły są szaroniebieskie i krótsze niż u gatunku.

Jodła kalifornijska ‘Compacta’ ma małe wymagania względem gleby, najlepiej rośnie w podłożu umiarkowanie wilgotnym, o lekko kwaśnym bądź kwaśnym pH. Wymaga słonecznego stanowiska.

Ta odmiana jodły kalifornijskiej polecana jest do sadzenia jako soliter (pojedyncza roślina) w eksponowanych miejscach, także na skalniaki i wrzosowiska. Jest odporna na zanieczyszczenia powietrza. Strefa mrozoodporności 5a.


Opracowanie: Redakcja Wymarzonyogrod.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.