Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Iglaki
lista roślin
fot: Agencja Promocji Zieleni - Monika Pawlonka

Jałowiec pospolity ‘Depressa Aurea’

Juniperus communis ‘Depressa Aurea’
Kategoria: Iglaki
Podlewanie: mało
Pokrój: rozłożysty, płożący
Wysokość: 20 cm - 50 cm
Barwa liści/igieł: złocistożółta
Zimozielone: Tak
Stanowisko:
Barwa kwiatów:
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia:
Roślina ozdobna z: liści/igieł, pędów

Galeria zdjęć:

Opis:

Jałowiec pospolity ‘Depressa Aurea’ to niski krzew iglasty o pokroju horyzontalnym, dorastający do 20–50 cm wysokości i 1,5 m szerokości.
Krzew ma charakterystyczne zagłębienie pośrodku, pędy są równo, promieniście rozłożone.
Młode pędy są intensywnie żółte (wiosną), z wiekiem zmieniają kolor na żółto-brązowy. Krótkie igły są złocistożółte (zimą żółtobrązowe).
Jałowiec pospolity ‘Depressa Aurea’ ma niewielkie wymagania wilgotnościowe. Podłoże powinno mieć odczyn kwaśny. Dobrze rośnie na stanowiskach słonecznych. Strefa mrozoodporności 5a.

Ta odmiana jałowca pospolitego polecana jest do małych ogrodów, do sadzenia w większych grupach jako roślina okrywowa, a także jako element kompozycji ogrodowych. Znakomicie nadaje się na skalniaki, wrzosowiska, na rabaty oraz do obsadzania skarp.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.