Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Iglaki
lista roślin
fot: Andrzej Szandomirski

Cyprysik groszkowy 'Boulevard'

Chamaecyparis pisifera ‘Boulevard’
Kategoria: Iglaki
Podlewanie: średnio
Pokrój: stożkowaty
Wysokość: do 2,5 m
Barwa liści/igieł: srebrzystoniebieska
Zimozielone: Tak
Stanowisko:
Barwa kwiatów:
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia:
Roślina ozdobna z: liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Cyprysik groszkowy 'Boulevard' to wolno rosnąca odmiana cyprysika groszkowego, należącego do rodziny cyprysowatych (Cupressaceae), a pochodzącego z Japonii.

>>Przeczytaj też: CYPRYSIK uprawa i pielęgnacja. Poznaj cyprysiki – cyprysik Lawsona, cyprysik groszkowy, cyprysik tępołuskowy

Cyprysik groszkowy 'Boulevard'- opis

Cyprysik groszkowy 'Boulevard' to bardzo efektowna odmiana o pokroju szerokostożkowym. Igły ma miękkie i niekłujące. Ich srebrzystoniebieskie zabarwienie jest wyjątkowe: nie tylko bardzo efektowne, ale rzadko spotykane pośród innych odmian tego gatunku. Roślina docelowo może osiągnąć 4 m wysokości – po 10 latach dorasta do 2 m.

Cyprysik groszkowy 'Boulevard'- uprawa

Cyprysik groszkowy 'Boulevard' dobrze rośnie w słońcu i półcieniu, trzeba jednak zadbać, by stanowisko było osłonięte przed mroźnymi powiewami wiatru. Wymaga gleb wilgotnych i kwaśnych. Tak jak gatunek dobrze znosi cięcie młodych pędów. Jest mrozoodporny.

Poznaj inne cyprysiki:

Cyprysik groszkowy 'Boulevard'- zastosowanie

Cyprysik groszkowy 'Boulevard' to roślina polecana do małych ogrodów, gdzie posadzona jako soliter może stanowić centralny element kompozycji. Sprawdzi się też w zestawieniu z innymi roślinami różniącymi się wielkością i pokrojem. Symetryczny stożek o eleganckim zabarwieniu będzie harmonijnie współgrał w kompozycjach monochromatycznych (np. białych czy niebieskich) jak w zestawieniach kontrastowych (z roślinami o liściach ciemnozielonych lub purpurowych). Ponieważ dobrze znosi cięcie można go formować nie tylko jako żywopłot, ale też w ozdobne bryły.

>>Przeczytaj też: Cyprys i cyprysik: czym się różnią te rośliny? Cyprysiki i cyprysy w ogrodzie

Tekst: Anna Skórkowska
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.