Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Drzewa liściaste
lista roślin
fot: Agencja Promocji Zieleni - Agnieszka Żukowska

Wiśnia osobliwa 'Umbraculifera'

Prunus x eminensis = Prunus cerasus 'Umbraculifera' = Prunus fruticosa 'Globosa'
Kategoria: Drzewa liściaste
Podlewanie: średnio
Pokrój: kulisty, zwarty
Wysokość: 4 m - 7 m
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: biała
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: IV - V
Roślina ozdobna z: owoców

Galeria zdjęć:

Opis:

Wiśnia osobliwa'Umbraculifera' to małe drzewo o regularnej, kulistej, bardzo gestej koronie, sprzedawane zwykle w formie piennej. Jego korona osiąga 2-5 metrów średnicy. Wysokość zależy od wysokości szczepienia. Zazwyczaj dorasta do około 4-7 metrów i charakteryzuje się bardzo powolnym wzrostem.

Jest to mieszaniec wiśni pospolitej (P. cerasus) i wiśni karłowatej (P. fruticosa), szczepiony na pniu czereś­ni ptasiej (P. avium). Liście są błyszczące, ciemnozielone, drobne. Kwiaty białe, kwitnie obficie na przełomie IV-V. Owoce zawiazuje bardzo rzadko. Najlepiej rośnie w pełnym słońcu, na glebach niezbyt suchych, bogatych w wapń i cieplych stanowiskach. Dobrze znosi warunki miejskie, zwłaszcza upalne lata. Jest równiez odporna na zanieczyszczenia powietrza  dwutlenkiem siarki (SO2). Do zastosowania w ciągach komunikacyjnych i historycznych założeniach geometrycznych.

Opracowanie: Redakcja Wymarzonyogrod.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.