Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Drzewa liściaste
lista roślin
fot: Agencja Promocji Zieleni - Ewa Łuczak

Sumak octowiec 'Dissecta'

Rhus typhina 'Dissecta'
Kategoria: Drzewa liściaste
Podlewanie: średnio
Pokrój: rozłożysty
Wysokość: 2 m - 3 m
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: kremowa
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia:
Roślina ozdobna z: owoców, liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Sumak octowiec 'Dissecta' (łac. Rhus typhina 'Dissecta', synonim: Rhus typhina 'Laciniata') to niskie drzewo liściaste o rozłożystej koronie. Jego pień jest często pochylony. Ta odmiana sumaka dorasta do 2–3 m wysokości.
Sumak octowiec 'Dissecta' ma głęboko powcinane, delikatne liście, które jesienią pięknie przebarwiają się na kolor pomarańczowy. Roślina miododajna, kwitnie w czerwcu. Kwiaty mają kremową barwę. Czerwone owoce pojawiają się w październiku.
Sumak octowiec 'Dissecta' jest rośliną tolerancyjna w stosunku do jakości i kwasowości gleby. Najlepiej rośnie na słonecznych stanowiskach.
Sumak octowiec 'Dissecta' nadaje się do małych ogrodów przydomowych ze względu na ciekawy pokrój oraz jesienne przebarwienia liści. Jest odporny na zanieczyszczenia powietrza oraz zasolenie gleby, dlatego nadaje się do miejskich parków oraz zieleni publicznej w miastach. Można go też uprawiać w odpowiednio dużych pojemnikach.

Opracowanie: Redakcja serwisu
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.