Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Drzewa liściaste
lista roślin
fot: Agnieszka Mike-Jeziorska

Robinia akacjowa 'Umbraculifera'

Robinia pseudoacacia 'Umbraculifera'
Kategoria: Drzewa liściaste
Podlewanie: średnio
Pokrój: kulisty
Wysokość: 2 m - 4 m
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów:
Wilgotność gleby:
  • -
Termin kwitnienia:
Roślina ozdobna z: liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Robinia akacjowa 'Umbraculifera' to niewielkie kuliste drzewo osiągające do 4 m średnicy, zazwyczaj bywa szczepione na pniu. Właśnie wysokość podkładki decyduje o pokroju całej rośliny. Liście ma złożone z kilku-kilkunastu listków, pędy i gałęzie pozbawione są cierni. Roślina nie kwitnie. Jest drzewem mało wymagającym, odpornym na suszę. Na glebach zbyt wilgotnych robinia akacjowa jest mniej odporna na mróz.

Konary z wiekiem stają się coraz bardziej kruche, może się więc zdarzyć, że regularna kulista korona ulegnie wyszczerbieniu. Odmiana ta doskonale sprawdza się w małych ogrodach. Koronę – zwłaszcza u starych drzew – warto przycinać, by utrzymać jej regularny kształt. (as)

Tekst: Anna Skórkowska
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.