Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Drzewa liściaste
lista roślin
fot: Agencja Promocji Zieleni - Monika Pawlonka

Morwa biała ‘Pendula’

Morus alba ‘Pendula’
Kategoria: Drzewa liściaste
Podlewanie: średnio
Pokrój: zwisły, płaczący, przewisający
Wysokość: 2 m - 3 m
Barwa liści/igieł: jasnozielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów:
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia:
Roślina ozdobna z: liści/igieł, owoców

Galeria zdjęć:

Opis:

Morwa biała ‘Pendula’ to małe drzewo liściaste o przewisającym (płaczącym) pokroju, gęstej, nieregularnej koronie parasolowatego kształtu i silnie zwisających gałęziach. Występuje w formie szczepionej na pniu. Dorasta do 2–3 m wysokości.
Morwa biała ‘Pendula’ ma liście o zmiennym kształcie, ząbkowane, duże, sercowatego kształtu, jasnozielone (jesienią przebarwiają się na złoto-żółto). Owoce morwy pojawiają się w sierpniu, są jadalne, białe, podobne do owoców jeżyny.
Morwa biała ‘Pendula’ najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych, osłoniętych, ciepłych, na glebach lekkich, suchych i zasobnych. Jest wytrzymała na zanieczyszczenia powietrza.
Morwa biała ‘Pendula’ jest polecana do małych ogrodów przydomowych oraz do zieleni publicznej. Najefektowniej wygląda sadzona pojedynczo.

Opracowanie: Redakcja serwisu
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.