Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Drzewa liściaste
lista roślin
fot: Agencja Promocji Zieleni - Monika Pawlonka

Lipa holenderska 'Wratislaviensis'

Tilia × europaea 'Wratislaviensis'
Kategoria: Drzewa liściaste
Podlewanie: średnio
Pokrój: szerokostożkowy
Wysokość: do 40 m
Barwa liści/igieł: zielonożółty
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: żółtozielona
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: VI - VII
Roślina ozdobna z: kwiatów, liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Lipa holenderska 'Wratislaviensis' (syn. lipa europejska 'Wratislaviensis') to duże, silnie rosnące drzewo liściaste o szerokostożkowej, gęstej, regularnej koronie. Drzewo dorasta do 40 m wysokości. Liście i młode pędy tej odmiany lipy mają wiosną kolor jasnożółty, potem stopniowo staja się zielone.
Lipa holenderska 'Wratislaviensis' kwitnie w czerwcu i lipcu. Jej kwiaty mają żółtozielony kolor, są pachnące i miododajne.
Lipa holenderska 'Wratislaviensis' najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym, na glebach żyznych. Może rosnąć na glebach przeciętnych. Ta odmiana lipy holenderskiej znakomicie nadaje się do sadzenia w miejskich osiedlach i w parkach.

Opracowanie: Redakcja serwisu
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.