Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Drzewa liściaste
lista roślin
fot: Magdalena Michalak

Klon ORIENTALIA® 'Minorient'

Acer ORIENTALIA® 'Minorient'
Kategoria: Drzewa liściaste
Podlewanie: średnio
Pokrój: rozłożysty, półkolisty
Wysokość: do 4 m
Barwa liści/igieł: żółta, pomarańczowa, zielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów:
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia:
Roślina ozdobna z: liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Klon ORIENTALIA® 'Minorient' pochodzi z hodowli Christiana Peyron'a. Odmiana ta to najprowdopodobniej mieszaniec międzygatunkowy klonu polnego (Acer campestre) i klonu kolchidzkiego 'Aureum' (Acer cappadocicum 'Aureum'). Została wprowadzona do handlu przez francuskie szkółki Minier S.A.

Klon ORIENTALIA® 'Minorient' to wolno rosnące, niewielkie drzewo liściaste o pokroju półkolistym i rozłożystej koronie. Dorasta do 4 m wysokości.
Jego sezonowe, opadające na zimę liście są wiosną (przez około dwa miesiące od rozwinięcia sie z pąków) płomiennie pomarańczowożółte. Później - zielenieją, a jesienią przebarwiają się na piękny szkarłatny kolor.

Klon ORIENTALIA® 'Minorient' najlepiej rośnie na wilgotnym, próchnicznym podłożu, o pH 5,5-7,0. Najlepiej czuje się w półcieniu. Jest mrozoodporny. Bez większych problemów powinien zimować w polskich warunkach klimatycznych. Strefa mrozoodporności 6A.

Odmiana ta znakomicie nadaje się do sadzenia w małych ogrodach przydomowych oraz ogrodach japońskich. Doskonale sprawdzi się zarówno jako soliter, jak i w małych założeniach i kompozycjach, jako ich jasny, kontrastowy element.

Tekst: Agnieszka Mike-Jeziorska
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.